top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJakub Zieliński

Kamerzysta ślubny z Trójmiasta

Kamerzysta ślubny wraz z fotografem, przygotują dla Was niezapomnianą pamiątkę z Waszego ślubu na całe życie. Jednak, aby tak się stało należy dobrze się zastanowić nad wyborem dobrego filmowca. Sprzęt, umiejętności i doświadczenie grają tutaj kluczową rolę. Trzeba być w odpowiednim miejscu i czasie, aby uchwycić kadr jak poniżej :-)

Ślub i wesele jest niezapomnianym i dla wielu, najpiękniejszym dniem w życiu. Nie dziwi zatem fakt, że para młoda dąży do tego, aby wszystko było zapięte w tym dniu na przysłowiowy ostatni guzik. Jest to bardzo emocjonalny dzień, dlatego łzy radości, grymas szczęścia, jak i niepokoju (na ogół znika po pierwszym tańcu) przeplata się na buziach nowożeńców. Uchwycenie właśnie tych chwil i detali pozwoli uzyskać doskonały efekt w postaci filmu ślubnego do którego chętnie będziecie wracać.


Zgodnie z ustaleniami naszą pracę zaczynamy od wizyty u wizażystki i fryzjera lub dopiero od Waszych przygotowań (ubierania się). Zawsze staramy się być w umówionym miejscu przed czasem. Dzięki temu poznajemy teren pracy i mamy czas na odpowiednie przygotowanie naszego sprzętu, a i Para Młoda jest spokojna, że nie musi na nas czekać. Każdy dom to wspaniałe miejsce, w którym się wychowywaliśmy lub mieszkamy, stąd trudno sobie wyobrazić, aby nie uchwycić tych okolic z lotu ptaka – ujęcia z drona, już od kilku lat, jest oczywistą oczywistością w naszej działalności (obok miejsca zamieszkania, przygotowań, kościoła standardowym ujęciem jest także ukazanie sali weselnej). Wspólnie ustalamy jak przebiegać będzie błogosławieństwo, gdzie będą stali rodzice, w jaki sposób się ono rozpocznie, a jak skończy. Dzięki tym detalom na filmie zachowany będzie logiczny ciąg wydarzeń oraz każdy z rodziców będzie mógł zobaczyć swoją sylwetkę w najbardziej korzystnym ustawieniu. Ustawienie rodziców w trakcie błogosławieństwa to właściwie jedyne ujęcie w którym delikatnie sugerujemy najlepsze rozwiązanie. W pozostałej części dnia, do oczepin włącznie, staramy zachowywać się bezszelestnie, filmujemy z boku, a jednak staramy się być w centrum wydarzeń.


Pamiętajmy, że podczas ślubu i wesela nie ma ustalonych jednolicie dialogów (no, może poza przysięgą małżeńską) – rejestrujemy za każdym razem unikatowe sceny. Dzięki doświadczeniu staramy się wyprzedzać wszystkich o krok – tylko wówczas można uchwycić kadry, które pozwolą na chwilę wzruszenia podczas oglądania Waszego filmu. Filmujemy przede wszystkim na terenie Trójmiasta, Kaszub i Kociewia (wszak Pelplin to siedziba firmy), jednak wyjazdy na Mazury lub Kujawy są dla nas czystą przyjemnością.


Praca kamerzysty weselnego nie jest co do zasady łatwa. Nieustanna czujność w celu uchwycenia najważniejszych momentów, ale także tak oczywiste czynności jak nieustanne dźwiganie sprzętu filmowego (kamery, statywy, mikrofony, walizki itp.), permanentne czuwanie nad odpowiednimi ustawieniami aparatów i rejestratorów oraz dbanie o cykliczną wymianę parku sprzętowego (nierzadko 12 miesięcy w technologi fotograficzno-filmowej to prawdziwa epoka), sprawiają, że życie filmowca nie łatwe. Jednak dobrze wykonana praca i zadowolenie Młodej Pary nader skutecznie wynagradzają trudy pracy filmowca (oraz wspomniane wyjazdy na Mazury) .


Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kamerzysty ślubnego, zajrzyj do naszego portfolio, gdzie na naszych klipach ocenisz najwyższą jakość obrazu, dźwięku, poszczególne kadry które łapiemy. W naszym przypadku krótki zwiastun filmowy jest standardem, zatem otrzymacie go również i Wy. Jeszcze jakieś wątpliwości – zapraszamy do weryfikacji opinii naszych klientów na portalach społecznościowych.


Serdecznie zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 694 426 162, spotkajmy się w Pelplinie lub Trójmieście i porozmawiajmy o Waszych pięknym Dniu!

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page